ادعای دروغین درمان کرونا ؛ آمازون بیش از یک میلیون محصول را ممنوع اعلام کرد

آمازون بیش از 1 میلیون محصول را به دلیل ادعای دروغین درمان کرونا ممنوع اعلام کرد.

اگر در سایت آمازون واژه “کروناویروس” را جستجو کرده باشید، این نتیجه را شاهد بوده اید که جستجو راهنماهایی منتشر شده در مورد مقابله با آن در قالب کتاب های رنگارنگ ، برخی محصولات ضد عفونی کننده و البته ماسک های صورت را نشان می دهد.

اما به گزارش رویترز ، در هفته های اخیر ، آمازون بیش از 1 میلیون محصول را به دلیل ادعای دروغین درمان کرونا یا ویروس کووید-۱۹ ممنوع اعلام کرده است.

این خبر به دنبال اخبار اوایل هفته جاری مبنی بر هشدار دادن به فروشندگان شخص ثالث در مورد افزایش قیمت ماسک های صورت است. رویترز همچنین گزارش می دهد که این هفته آمازون به دنبال اخبار مربوط به شیوع بیماری در ایتالیا با آمار به 650 مبتلا و 17 کشته گروهی را برای تحقیقات در مورد قیمت گذاری ژل بهداشتی و ماسک در ایتالیا فرستاده است.

ادعای دروغین درمان کرونا.

رویترز گزارش موردی را داد که یک فروشنده یک پک ده تایی از ماسک N95 را به قیمت ۱۲۸ دلار به فروش می رساند که این در صورتی است که میانگین قیمت این پک حدود ۴۲ دلار بوده است. همچنین سایت گیزمودو اعلام کرده حداقل یک مورد را یافته است که در آن فروشنده یک پک ۵ تایی از این ماسک را به قیمت ۱۷۵ دلار به فروش رسانده است. باید گفت که این قیمت ها با قیمت گذاری های رسمی ۳۱ دلاری بسیار متفاوت است‌.

سخنگوی آمازون به رویترز اعلام کرد كه این کمپانی می تواند پیشنهاداتی را که آن ها “بطور قابل توجهی بالاتر از قیمتهای اخیر ارائه شده در آمازون یا خارج از آن” باشد، حذف کند. همچنين خاطرنشان كرد كه آمازون از طريق نظارت اتوماتیک و انسانی ادعاهاي اشتباه و دروغين را بررسی مي كند.

در مورد نوع مجازات هایی که فروشندگان متخلف و گران فروش مواجه هستند ، آمازون خاطر نشان کرد که این اقدام با تعلیق یا از بین بردن امتیازات فروش انجام شده است.

با این حال ، دقیقاً مشخص نیست که آیا حکم “ادعاهای دروغین” در مورد بسیاری از کتابهای الکترونیکی منتشر شده در مورد کروناویروس نیز صدق می کند. یک جستجوی ساده در آمازون ده ها عنوان را نشان می دهد که بسیاری از آنها ادعا می کردند اطلاعات دقیقی درباره بهترین راه محافظت و پیشگیری را ارائه می دهند.

در این بین مکمل های ویتامین نیز در جستجوهای کروناویروس وجود دارد ، که ثابت نشده است که یک سرماخوردگی ساده را درمان می کند چه رسد به یک ویروس مسری جدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *