حذف 600 اپلیکیشن از گوگل پلی به دلیل تبلیغات بیش از حد

گوگل در حال حذف برنامه هایی از  گوگل پلی استور می باشد که دارای تبلیغات بیش از حد و آزار دهنده هستند. این شرکت امروز اعلام کرد که نزدیک به 600 برنامه از پلی استور حذف شده است. این برنامه ها برای کسب درآمد از طریق تبلیغات آزاد دهنده ممنوع الکار شده اند. به طور ویژه ، گوگل می گوید تبلیغات “مختل کننده” تبلیغاتی است که به صورت “غیر منتظره” به کاربران نمایش داده می شود. مانند نمایش تبلیغات وقتی که شما در واقع از دستگاه استفاده نمی کنید ، یا در هنگام ایجاد یک تماس تلفنی هستید و یا در همان لحظه باز کردن قفل گوشی و یا روش های دیگر.

به نسبت فروشگاه اپ استور در گوگل پلی امنیت کم تری مشاهده می شود. در واقع روند برررسی برنامه ها در اپل سختگیرانه تر است. بنابراین هرچند 600 برنامه جز اندکی از 3 میلیون برنامه موجود در گوگل پلی می باشد، اما بازهم اقدامی اطمینان بخش از جانب گوگل بوده است.

علاوه بر این طبق گفته های گوگل این فقط یک آغاز است. توسعه دهندگان همیشه در حال یافتن راه های جدیدی برای نمایش تبلیغات مزاحم هستند ، اما گوگل می گوید فناوری های جدیدی را برای کمک به کشف چنین فریبکاری ها ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، این شرکت می گوید روش جدید یادگیری ماشینی برای تشخیص تبلیغات خارج از زمینه ، همان چیزی است که منجر حذف برنامه های امروز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *