دستگاه های هواوی

دستگاه های هواوی برنامه های گوگل را نصب نکنند؛ پیام گوگل به کاربران

گوگل در بیانه برای شفاف سازی اعلام کرد که به دلیل تحریمات ایالات متحده آمریکا برنامه ها و سرویس های گوگل روی دستگاه های هواوی عمل نخواهند کرد. حتی اگر کاربران سعی کنند برنامه های گوگل را از طریق دیگری غیر از پلی استور دانلود کنند ممکن است اتفاقات ناخوشایندی بیافتند. این را گوگل در مقاله ای به نام ” جوابدهی به سوالات مربوط به دستگاه های هواوی و گوگل” در جمعه گذشته اعلام کرد. این به دنبال تحریم هواوی توسط مقامات دولت آمریکا و منع کردن تمامی کمپانی های آمریکایی با همکاری با هواوی در اردیبهشت سال گذشته است.

دستگاه های هواوی

گوگل قبل از ۲۶ اردیبهشت سال گذشته با هواوی برای به روزرسانی های همه برنامه ها و سرویس هایش همکاری داشته است تا اینکه آمریکا این کمپانی را در لیست سیاه موجود خود قرار داد.

قبل از اینکه این کمپانی وارد لیست سیاه شود دولت آمریکا اجازه ای برای گوگل صادر کرد تا به طور موقتی با هواوی همکاری داشته باشد. گوگل نیز اعلام کرد که به ارتقاع رسانی و به روز رسانی دستگاه های هواوی تا وقتی که اجازه داشته باشد ادامه خواهد داد. قابل ذکر است مدل های جدید هواوی که بعد از اردیبهشت ۹۸ وارد بازار شده اند توسط سیستم حفاظتی گوگل برای اندروید تایید نشده و امکان بارگذاری پلی پروتکت که یک سیستم درون برنامه ای برای گزارش بدافزارهای برنامه های اندرویدی است را نیز ندارند.


مدیر حقوقی اندروید و پلی در اعلامیه ای ذکر کرد که:
” برای محافظت از حریم شخصی ، امنیت و محافظت از اطلاعات کلی کاربر ، فروشگاه گوگل پلی برنامه پلی پروتکت و برنامه های اصلی گوگل (از جمله نقشه ها یوتیوب و جیمیل) فقط در دستگاه های دارای مجوز پلی پروتکت در دسترس هستند”
وی ادامه داد:

“دستگاه های دارای مجوز پلی پروتکت با یک بررسی دقیق امنیتی و روند آزمایش سازگاری ، که توسط گوگل انجام شده است ، برای اطمینان از ایمن بودن داده های کاربر و اطلاعات برنامه ها ، انجام می شوند. آنها همچنین با نرم افزار گوگل پلی پروتکت ما از کارخانه می آیند که از به خطر افتادن دستگاه جلوگیری می کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *