دوربین های سونی

دوربین های سونی با قابلیت ایجاد کنترل از راه دور

دوربین های بدون آینه سونی معمولاً مورد توجه ویژه ای قرار گفته اند ، اما آیا به پشتیبانی آنها از کنترل از راه دور به همان اندازه اشاره شده است ؟

اگر از دوربین های قبلی سونی استفاده کرده باشید شاهد این بوده اید که برای استفاده از این دوربین ها باید به نرم افزار اختصاصی خود سونی تکیه کرده و معمولا در وضعیت هایی مانند تصویربرداری پورتریت یا عکاسی ورزشی که به یک وسیله سوم نیاز هست تا از عکسبرداری از راه دور انجام شود، این دوربین ها در بازار رقابتی از قافله عقب خواهند ماند.

ولی به نظر می رسد این کمپانی در حال پایین آوردن گاردهای خود است و به تازگی یک ابزار با عنوان Remote SDK یا بسته توسعه نرم افزار از راه دور را منتشر کرده است که به هر توسعه دهنده این امکان را می دهد تا به کنترل های از راه دور برای دوربین های سری آلفا سونی دسترسی داشته باشند.البته این کیت محدود به کار با عکس های ثابت است ، اما اجازه پیش نمایش زنده نرم افزاری و سخت افزاری، تغییر تنظیمات و عکسبرداری را می دهد.

دوربین های سونی با کنترل از راه دور

قابل ذکر است که این پشتیبانی در ابتدا محدود به سری A7R IV و A9 II است ، اما به تدریج مدل های بیشتری را نیز شامل شود. البته ناگفته نماند تیم توسعه دهنده روباتیک دوربین و کنترل از راه دور پیشرفته مشتاقند این ابزار را به کار بگیرند.

در این بازار رقابتی سونی چاره ای جز گسترده کردن پلتفورم خود ندارد. این امر به طور گسترده ای عکاسان حرفه ای را مشتاق به خرید می کند که در صوت نبود این امکان به دوربین های کانون و نیکون روی می آورند. این بدان معنی است که این کمپانی به جای اینکه به توسعه بی حد ابزارهای اختصاصی سونی بپردازد، می تواند به نیاز بازار رقابتی و نیاز جریان های کاری در دنیای واقعی تمرکز کرده و از آن حمایت کند. البته شاید اگر شما برای سرگرمی عکس می گیرید و عکاسی حرفه ای انجام نمی دهید این مساله تفاوت چندانی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *