مایکروسافت آفیس 365

کاربران تجاری مایکروسافت آفیس 365 مجبور به استفاده از بینگ نخواهند بود

مایکروسافت کاربران آفیس 365 را مجبور به استفاده از بینگ نخواهد کرد.اگر از کاربران محصولات مایکروسافت آفیس باشید احتمالا می دانید که آفیس 365 اشتراک استفاده از نرم افزار ها و سرویس های آفیس است. اشتراک آفیس یک اشتراک آنلاین هست که به مدت درج شده اعتبار خواهد داشت. به عنوان مثال ر آفیس 2019 را خریداری کنیم این محصول همیشه 2019 باقی خواهد ماند اما با آفیس 365 همیشه به آخرین نسخه نرم افزار ها و سرویس ها دسترسی خواهیم داشت، مادامی که حق عضویت این اشتراک را می پردازیم.

مرورگر کروم مایکروسافت آفیس 365 برای سرچ خودکار به بینگ روی می آورد؟

طی اخباری مایکروسافت اعلام کرد که تصمیم دارد “بینگ” را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر کروم قرار دهد. این غول فناوری اعلام کرد که وقتی مشتریان Office 365 ProPlus Version 2002 را نصب می کنند یا مجموعه را دردر ماه دوم زمستان به روز رسانی کنند ،جستجوی خودکار مایکروسافت در موتور جستجوی بینگ نیز برای مرورگر کروم نصب خواهد شد.مایکروسافت ادعا داشت که تبدیل بینگ به موتور جستجوگر پیش فرض به کاربران اجازه می دهد تا به طور مستقیم از نوار آدرس مرورگر به اطلاعات مربوط به محل کار مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

البته این خبر واکنش های مثبتی را در پی نداشت و بسیاری از مردم نارضایتی خود را اعلام کردند ولی به نظر می رسد مایکروسافت انتظار این بازخورد منفی را از قبل داشت، زیرا اطلاعیه آن شامل دستورالعمل هایی برای چگونگی حذف این افزونه بوده است.

این غول فناوری همچنین توضیح داد که کاربران می توانند با این افزونه را خاموش کرده و یا آن یا را به طور کامل از دستگاه های خود حذف کنند. طبق این خبرنامه قرار بوده است مایکروسافت اجرای این برنامه را در مناطق خاصی مثل استرالیا ، کانادا ، فرانسه ، آلمان ، هند ، انگلیس و ایالات متحده عملی کند.

صرف نظر از تبدیل بینگ به عنوان موتور جستجوی پیش فرض

البته آخرین خبرها حاکی از آن است که مایکروسافت از تصمیم خود برای تبدیل بینگ به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در کروم برای مشتریان تجاری خود صرف نظر کرده است.

این شرکت در وب سایت جامعه تکنولوژیکال خود اعلام کرده است که در عوض نصب این افزونه برای همه کاربران از آن به عنوان گزینه ای کاربردی برای مدیران یک مجموعه تجاری استفاده خواهد شد به این صورت که به آن ها این امکان را می دهد که در صورت تمایل سرچ مایکروسافتی در بینگ را در دستگاههای سازمان خود نصب کنند.

در کل به نظر می رسد مایکروسافت به بازخورد مشتریان خیلی اهمیت می دهد زیرا که اعلام کرده است با این حال ، پس از گوش دادن به بازخورد جامعه ، نظر خود را تغییر داده است و این در حالی که این شرکت ادعا می کند که “بسیاری از مشتریان” طرفدار این تغییر بودند. ولی از دیدگاه دیگر کارشناسان این طور به نظر نمی رسید زیرا که در جامعه های آماری آنلاین مانند ردیت (Reddit) بسیاری از مردم به این تغییر شکایت کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *