گوگل کروم از بهار جلوی دانلودهای ناامن را می گیرد

گوگل اکروز اعلام کرده به زودی به کاربران کروم در مورد دانلود های ناامن هشدار خواهد داد. اولین اقدام گوگل جلوگیری از این نوع دانلودها به طور کامل است.

Joe DeBlasio از تیم امنیتی کروم در یک پست گفت:” امروز ما اعلام می کنیم که کروم به تدریج به تدریج اطمینان حاصل خواهد کرد که صفحات امن (HTTPS) فقط پرونده های ایمن را بارگیری می کنند.”

فایل های دانلود شده امن یک خطر برای امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران ایجاد می کنند. به عنوان مثال برنامه های دانلود شده ناامن توسط هکر ها و مبادله با بدافزارها اطلاعات بانکی کاربر را بدزدند. در ماه آپریل با شروع chrome 82 ، مرورگر کروم به کاربرانی که قصد دارند محتوای اجرای ترکیبی از یک وب سایت ایمن را دانلود کنند، هشدار می دهد.طبق گفته های گوگل این هشدار همانند تصویر زیر است.

گوگل کروم از بهار جلوی دانلودهای ناامن را می گیرد

همچین DeBlasio نوشت: “در آینده انتظار داریم دانلود های ناامن در Chrome محدود شود.” این هشدار ها ی برنامه ریزی شده نیز به نسخه های iOS و Android Chrome می رسند، هرچند ممکن است اندکی با تاخیر انجام شود.

می توانید انتظار داشته باشید که همه دانلود ها با محتوای ترکیبی -ناامن ها – در chrome 82 محدود شده است که گوگل تخمین میزند در ماه اکتبر اجرای خواهد شد.

نمودار زیر به ترسیم بهتر نسخه برنامه ریزی شده و آنچه از نسخه های آینده کروم انتظار دارید ، کمک می کند.

گوگل کروم از بهار جلوی دانلودهای ناامن را می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *