کلاب هاوس چیست: دانلود اپلیکشن و نحوه نصب و وارد شدن به آن

کلاب هاوس چیست: دانلود اپلیکشن و نحوه نصب و وارد شدن به آن

با آشنایی با کلاب هاوس چیست: دانلود اپلیکشن و نحوه نصب و وارد شدن به آن به طور خلاصه خواهید فهمید که این برنامه مخصوص آیفون مبتنی بر صدا فقط با دعوتنامه عمل کرده و مکانیزم آن مانند گوش دادن به تماس تلفنی شخص دیگری است، البته که به طور قانونی . در ادامه آنچه که باید در مورد برنامه clubhouse drop in audio بدانید، از جمله نحوه وارد شدن و عملکرد آن تا نفوذ ایلان ماسک در افزایش اخیر آن را مشاهده خواهید کرد.

فهرست

حضور ایلان ماسک در کلاب هاوس clubhouse

شاید به این فکر کنید که چرا اخیرا صحبت راجع به کلاب هاوس زیاد بوده است؟ احتمالا ایلان ماسک نقش بسزایی در برجسته کردن نام اپلیکیشن نام‌برده داشته باشد.

حضور ایلان ماسک در کلاب هاوس clubhouse

ایلان ماسک-ثروتمندترین مرد جهان- با حضور در یک روم (Room) یا اتاق کلاب هاوس در اوایل زمستان گذشته، سرویس کلاب هاوس را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داد. باید بدانید بیل گیتس اخیراً همین کار را کرده است.

برنامه یا اپلیکشین کلاب هاوس Clubhouse چیست؟

تصور کنید برنامه ای در تلفن خود دارید که به شما امکان می دهد مکالمه های زنده دیگران را گوش دهید و این در صورتی است که این افراد می خواهند شنیده شوند. حتی ممکن است این افراد معروف یا بسیار باسواد باشند. این برنامه امکان عضویت در چت ها را با دعوتنامه به شما می‌دهد. بنابراین این برنامه به‌طور خلاصه بستری از یک شبکه اجتماعی چت صوتی را برای کابران خود باز کرده است. نکته قابل توجه این است در این برنامه امکان آپلود عکس یا ویدئو وجود ندارد و تنها با صداست که قابلیت برقراری ارتباط وجود دارد.

برنامه کلاب هاوس (Clubhouse) را از کجا می توان دانلود کرد؟ نصب اپلیکیشن کلاب هاوس

باید بدانید که این برنامه در حال حاضر فقط در سیستم عامل iOS موجود است و تنها کاربران آیفون می توانند این برنامه را دانلود کنند.

نصب اپلیکیشن کلاب هاوس

تنها سیستم عامل آیفون جایی است که شما می توانید در این شبکه اجتماعی به طور رسمی شرکت کرده و به مکالمات آن گوش دهید.

کلاب هاوس clubhouse در آیپد iPad

به علاوه شما می‌توانید از کلاب هاوس Clubhouse در آیپد iPad استفاده کنید، اما باید بدانید که رابط کاربری این برنامه برای iPadOS بهینه نشده است. بنابراین با استفاده از این برنامه در آیپد ممکن است با کوچکنمایی یا بزرگنمایی عجیب غریبی رو‌به‌رو شوید.

دانلود اندروید برنامه کلاب هاوس clubhouse

باید بدانید که نسخه رسمی و اندرویدی کلاب هاوس clubhouse هنوز در دسترس نیست.

دانلود اندروید برنامه کلاب هاوس clubhouse

اما خبر خوش این است یک برنامه اندرویدی در حال توسعه است. و این به این دلیل است که تعداد کاربران اندروید بیشتر از کاربران آیفون بوده وشروع کار با اندروید ممکن است باعث خاموشی سرورهای کلاب هاوس Clubhouse شود بخصوص زمانی که یک سلبریتی قدرمتند مانند ایلان ماسک در یکی از چت ها حضور داشته باشد البته با وجود تازه بودن این برنامه پاسخگویی به 3 میلیون کاربر در مدت زمان کوتاهی نشان دهنده رشد بالای این برنامه است.


بیشتر بخوانید: ردیابی موقعیت مکانی با گوگل مپ در سال 2020کلاهبرداری با نام کلاب هاوس clubhouse

این را هم در نظر داشته باشید که کلاهبردارانی وجود دارند که از این مزیت استفاده می کنند. به عنوان مثال یک وب سایت جعلی به نام joinclubhouse[.]mobi یک برنامه Trojan تولید کرده بود که ادعا داشت بستری برای کلاب هاوس Clubhouse نسخه اندروید است. این Trojan تلاش می کند تا اطلاعات ورودی شما برای تقریباً 500 سرویس آنلاین را بدزدد.

وب سایت کلاب هاوس Clubhouse Website

تنها وب سایتی که این شرکت در اختیار دارد joinclubhouse.com است و به فروشگاه App Apple اشاره می‌کند. (نکته: این سرویس را با clubhouse.io اشتباه نگیرید که بستری باری مدیریت پروژه است)

دعوتنامه کلاب هاوس چیست؟

جالب است بدانید برای ورود به این برنامه و عضوی از این شبکه اجتماعی بودن نمی‎‌توانید به راحتی فقط با ثبت نام کردن مجاز شوید.
تا به حال برای دسترسی و ورود به دعوتنامه از کاربران موجود در کلاب هاوس Clubhouse نیاز دارید.

دعوتنامه کلاب هاوس چیست؟

هر کاربر جدید دو دعوت دریافت می کند و با استفاده از برنامه امتیازات بیشتری کسب می کند. هم‌چنین شما می‌توانید یک دعوت نامه را از طریق eBay بخرید یا به یک زنجیره دعوت وارد شوید ، اما مراقب کلاهبرداری ها نیز باشید. شاید بهتر باشد منتظر بمانید تا کلاب هاوس clubhouse برای عموم مردم جهان قابل دسترسی باشد.

نحوه ثبت نام در کلاب هاوس clubhouse

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به کلاب هاوس clubhouse شامل شماره تلفن و نام شماست وحتی قبل از اینکه دعوت شوید ، می توانید نام کاربری نهایی خود را در سرویس ثبت کنید و شخصی که شما را دعوت می کند تنها به شماره تلفن شما احتیاج دارد. بعد از آن لینکی از طریق متن دریافت خواهید کرد و به شما می گوید از joinclubhouse.com/app وارد شده و با آن شماره وارد سیستم شوید.

اتصال و لینک حساب کاربری توییتر Twitter به حساب کاربری کلاب هاوس Clubhouse

اگر نمی خواهید از ابتدا برای خود پروفایل تهیه کنید می‌توانید ، حساب توییتر Twitter خود را به کلاب هاوس Clubhouse لینک دهید. حتی می توانید از عکس پروفایل توییتر خود نیز استفاده کنید. باید بدانید Clubhouse این امکان را به شما می‌دهد تا مخاطبین خود را به هم لینک دهید و پیدا کردن مخاطبان در کلاب هاوس برای شما راحت‌تر خواهد بود.در نهایب پس از ورود به سیستم ، آدرس ایمیل خود را با این سرویس تأیید کنید تا در صورت بروز مشکل از آن برای روشی برای اتصال مجدد استفاده کنید.

راه اندازی کلاب هاوس clubhouse همزمان با ورود کرونا ویروس COVID19 به آمریکا

کلاب هاوس Clubhouse همزمان با ورود کروناویروس به آمریکا در مارس 2020 راه اندازی شد. به دلیل اینکه افردا به طور انحصاری فقط با دعوتنامه حق ورود به چت ها را داشتند و شباهت به عضویت در یک کلوپ واقعی، این برنامه به یک اتفاق بزرگ تبدیل شد. البته در روزهای اولیه، این یک جامعه فوق العاده کوچک عمدتاً متشکل از سرمایه گذاران خطرپذیر بود. ناگفته نماند شرکت راه انداز کلاب هاوس با نام Alpha Exploration Co پس از دو ماه از فعالیت ، 12 میلیون دلار سرمایه از آندرسن هورویتس دریافت کرد. و ارزش آن به سرعت 100 میلیون دلار شد و این در زمانی بود که تنها 1500 کاربر داشت. البته در حال حاضر از هر قشری به این اپلیکیشت دسترسی دارند حتی با وجود اینکه دسترسی به آن تنها از طریق دعوتنامه باشد.

محتوای چت و گفت و گوها در کلاب هاوس Clubhouse

بعد از ورود صفحه ای از موضوعات مختلف برای گفتگو، از ورزش گرفته تا فناوری، یا هر موضوع قابل بحث دیگر را ارائه می‌دهد. به هر حال هر موضوعی را که انتخاب کنید با افراد علاقه مند به آن موضوع رو‌به‌رو خواهید شد. هرچه مباحث و افراد بیشتری را دنبال کنید، به احتمال زیاد برنامه پیشنهاداتی برای چت روم هایی متناسب با علایق شما خواهد داشتو

آیا چت روم ها و مکالمه ها در کلاب هاوس Clubhouse دائمی هستند؟

اتاق های مکالمه تا وقتی وجود دارند که میزبان ها آن ها را ایجاد و به آن‌ها پایان دهند. مکالمه ها به طور آنلاین ضبط می‌شوند اما تنها در صورتی که کسی مشکلی را گزارش کند کلاب هاوس مکالمه های ضبظ شده را نگه داری می‌کند. . در نتیجه اگر کسی موردی را گزارش نکند، به محض اینکه میزبان بحث را تمام می کند ضبط تمام می‌شود. البته ناگفته نماند کاربران در حال یافتن راههای زیادی برای ضبط چت برای اهداف خود هستند. هر چه باشد اینترنت همیشه در درسترس است. البته کاربران گاهی اوقات مکالمه را به صورت مستقیم در YouTube شروع می‌کنند، که یک راه حل هوشمندانه برای ضبط موارد گفته شده است.

باید بدانید که این شرکت محدودیت فعلی برای افراد حاضر در یک چت را 5000 نفر اعلام کرده است -که البته حضور ایلان ماسک در یک گفتگو این محدودیت را به سخره کشید.


بیشتر بخوانید: پرکاربردترین برنامه های سفارشی سازی اندروید


آیا گفتگو و چت روم ها در کلاب هاوس Clubhouse مانند پادکست عمل می‌کند؟

این به بستگی دارد که شما پادکست را چگونه پسندیده و تعریف می‌کنید. اگر حرفه ای بودن این گفتگوها خیلی برایتان اهمیت ندارد بله این گفتگوها نوعی پادکست زنده محسوب می‌شود.البته باید به یاد داشته باشید همه افراد فعال در مکالمه با آیفون خود صحبت می کنند ، نه با تنظیمات صوتی حرفه‌ای. هم‌چنین کاربران مخاطبان خود را نمی‌بینند بنابراین گوش دادن به این مکالمه ها واقعاً مانند گوش دادن به تماس تلفنی است. پس تا الان هیچ ویرایش حرفه ای ، جلوه های صوتی ، و تبلیغاتی به طور رسمی در این گفتگوها وجود ندارد. البته نوع مکالمه ها منعطف است. به طور مثال یک اتاق ممکن است مکالمه یک به یک جمعی از دوستان باشد یا در چت رومی دیگر یک مصاحبه رسمی تر به سبک تاک شو، یک بحث گروهی بزرگ ، یا حتی یک اشتراک موسیقی است. از ویژگی های این برنامه این است اگر شخص شاخصی مانند سلبریتی ها وارد چت روم ها شوند میزبان یا ادمین می تواند آن‌ها را به عنوان یک سخنران در صحنه قرار دهد.

البته این به این معنی نیست که شما به عنوانی عضوی از مکالمه فقط باید گوش فرادهید. هر کس که بخواهد در گفتگو شرکت کند باید به اصطلاح دست بلند کند و این به میزبان یا ادمین بستگی دارد که به شما اجازه حرف زدن بدهند یا خیر.بنابراین تفاوت این برنامه با یک پادکست این است که اولا چت روم ها ممکن است با خواست میزبان یا ایجاد کننده پاک شوند و دوم اینکه هیچ توافقی یا ابزاری برای ضبط مکالمه ها به صورت رسمی و حرفه ای وجود ندارد.

شباهت بین اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse با اپلیکیشن زوم Zoom

از بعضی جهات این برنامه شبیه برنامه زوم Zoom است در صورتی که برای ارتباط در زوم یا Google Meet ویدئو را خاموش کرده باشید. البته اما جلسات یا کنفرانس ها در برنامه زوم Zoom به طور پیش فرض برای عموم مردم آزاد نیست.

در صورتی که مکالمات کلاب هاوس برای هر عضوی که بتواند آن را پیدا کند ، باز است. البته سکو یا استیج برای سخنوری محدود است که این نوید را می‌دهد که عرصه را برای کسانی که حرف مهم یا جالبی برای گفتن دارند فراهم می‌کند. هم‌چنین ، عدم نیاز به نگاه کردن به صفحه هنگام مکالمه تغییرخوبی برای عدم حواس پرتی به حساب می‌آید.

آیا می‌شود با اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse درآمدزایی کرد؟

از نظر تئوری گفته شده که می توانید از طریق آن کسب درآمد کنید ، زیرا کلاب هاوس هم‌اکنون به آرامی طرح درآمدزایی را برای سازندگان آغاز کرده و از یک گروه آزمایشی کوچک شروع می کند. این عمل با شرکت پردازش پرداخت Stripe شروع شده که که مبتنی بر تبلیغات نیست. کاربران می توانند از طریق برنامه پرداختی را برای سازندگان ارسال کنند و 100٪ پول به آنها اختصاص می یابد و هزینه پردازش به Stripe می رسد. باید بدانید که Stripe یک پلتفرم پردازش پرداخت آنلاین است که به مشاغل امکان ارسال و دریافت و پرداخت از طریق اینترنت را می دهد. بهترین شرکتهای جهان مانند آمازون ، Shopify ، Github ، Yelp ، Spotify ، Uber ،TED ، Lyft ، Reddit و صدها شرکت برتر در سطح جهان از Stripe به عنوان سامانه پرداختی استفاده می‌کنند.


بیشتر بخوانید: دستگاه های هواوی برنامه های گوگل را نصب نکنند؛ پیام گوگل به کاربران


کلاب هاوس Clubhouse به چه دردی می‌خورد، چه کسانی از آن استفاده می‌کنند؟

در حال حاضر ، این برنامه برای افرادی مفید است که دوست دارند صحبت کنند و مخاطب جذب کنند – مانند سلبریتی هایی که عاشق ارتباز با طرفداران خود هستند یا شنوندگان خاموشی که بدون شرکت در بحث ها دوست دارند به دیگران گوش دهند. شاید وجود این بستر ارتباطی به عنوانی جایگزینی برای کلاب های واقعی مرهمی برای مردم در قرنطینه بوده و سرانجام ، با رشد و تبدیل شدن به اپلیکیشنی پرطرفدار تبدیل به رسانه ای سرآمد شود.

رقیب اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse

باید بگوییم وقتی بحث توجه و علاقه مردم می آید رقبای اپلیکیشن ها محبوب نیز به صف می‌شوند. به طور مثال وقتی که تیک تاک TikTak در حال رشد بود خیلی از توسعه دهندگان سعی در تقلید و برکنار آن را داشتند. هم‌چنین مارک کوبان از Shark Tank، یکی از کاربران اولیه Clubhouse ، در یکی از همین برنامه های رقیب به به نام Fireside نقش دارد. توییتر در حال آزمایش قابلیت Spaces است. باید منتظر باشیم تا فیس بوک نیز وارد عمل شود. هم‌چنین برنامه اینستاگرام نیز از قبل قابلیت پخش زنده گروهی در اتاق هایی با قابلیت مکالمه تصویری بیش از دونفر را تعبیه کرده است. این رقابت ها در حالی عرصه را برای کلاب هاوش تنگ می‌کند که برنامه های ذکر شده از قبل روی سیستم عامل اندروید فعال هستند.

آیا افزونه هایی برای کلاب هاوس Clubhouse وجود دارد؟


بله ، اما آسان نیست زیرا هیچ رابط برنامه نویسی مخصوص اپلیکیشن (API) برای توسعه دهندگان وجود ندارد تا بتوانند به طور مستقیم افزونه های خود را به این برنامه لینک دهند. به عنوان مثال ، Direcon می خواهد در زمینه تجزیه و تحلیل مکالمه ها Clubhouse (با پرداخت 50 دلار در ماه) به شما کمک کند ، اما این به خودی خود به معنی نمایش زیادی اطلاعات از کاربران خواهد بود. چند ابزار دیگر مانند تابلوهای صوتی ، ضبط کننده مکالمه مبتنی بر تلگرام ، تابلوهای پرسش و پاسخ مخاطبان ، کوتاه کننده های لینک مخصوص Clubhouse و یک سری برنامه برای افزودن یک حلقه رنگ در آواتار Clubhouse شما وجود دارد که همه نشان دهنده این است که این شرکت باید به زودی درباره API تصمیمی بگیرد.

مشکلات و مضرات کلاب هاوس چیست؟

مشکلاتی از قبیل سخنان تنفرآمیز در این سرویس به وجود آمده بود که منجر به ایجاد دستورالعمل های تعدیل جامعه شد. البته این به خودی خود یک طرز تفکر اشتباه است که بتوان به همه کاربران زیرا همیشه کسانی که بدون فکر و نیت خوب حرف بزنند وجود دارد.

به علاوه این اپلیکیشن در زمستان گذشته در چین مسدود شده است ، زیرا کمی بیش از حد آزادی بیان را برای دولت مردان در آنجا فراهم می کند که در چین یک نقطه ضعف محسوب می‌شود.

همچنین پس از اینکه یک توسعه دهنده شخص ثالث در چین سعی در ایجاد نسخه اندرویدی کرد که نیازی به دعوت ندارد اولین نفوذ یا شکاف به داده های خصوصی این سرویس شکل گرفت که می‌تواند بسیار مشکل آفرین باشد.

بعلاوه با اینکه اکثرا مکالمه ها بعد از اتمام پاک می‌شوند حریم خصوصی نیز می تواندمشکل ساز باشد.کلاب هاوس تا الان بیان نکرده است که چه مدت آن ضبط های مربوط به گزارش یا تخلف را نگه داری می کنند یا چه کسی در شرکت به آنها دسترسی دارد. همچنین نه تنها شما را از طریق آنچه به اشتراک می گذارید مانند مخاطبین و رسانه های اجتماعیتان بلکه از طریق دیگران نیز شما را تحت نظر دارد. بنابراین این برنامه می‌تواند با تمام ترفندهای معمول ، مانند کوکی ها ، شما را ردیابی کند.

نحوه خارج شدن از اپلیکیشن کلاب هاوس

قبلا برای خارج شدن از این برنامه باید به “support@alphaexplorationco.com” ایمیل می‌زدید تا از کلاب هاوس خارج شوید.، اما به دنبال شکایت کاربران ، اکنون می توانید با رفتن به تنظیمات> حساب> غیرفعال کردن حساب ، حساب خود را غیرفعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *